24 Inch Open Cell for Innolux V236bj1-P01
Sepcifications
  • Usage TV Screen
  • Transport Package Poly Foam Box
  • Trademark INNOLUX
  • Origin China
  • Size 43.0"
  • Screen Type Open Cell
  • Resolution 1920X1080
  • View Angle 89/89/89/89
  • Colors 16.7m
  • Backlight No B/L
  • C/R 3000:1
  • Interface Lvds
Product Description
23.6 INCH TV OPEN CELL for INNOLUX V236BJ1-P01 23.6 INCH TV OPEN CELL for INNOLUX V236BJ1-P01 Brand Chimei Innolux Model V236BJ1-P01 Diagonal Size 23.6 inch Type a-Si TFT-LCD , CELL Pixel Format 1366(RGB)×768 [WXGA] Configuration RGB Vertical Stripe Active Area ...
Learn More
Innolux 24 Inch LCD Screen Comparison
Transaction Info
Min Order 25 Pieces 10 Pieces 1,000 pcs 1,000 pcs 1,000 pcs
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model - - - - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: one month
Off Season Lead Time: one month
Product Attributes
Specification
Usage: TV Screen;
Size: 43.0";
Screen Type: Open Cell;
Resolution: 1920X1080;
View Angle: 89/89/89/89;
Colors: 16.7m;
Backlight: No B/L;
C/R: 3000:1;
Interface: Lvds;
Usage: Small-sized LCM, Monitor LCM, Notebook LCM, TV-LCM;
Digital LCD Module Type: Counting Module;
Touch Screen Type: Resistive;
Type: Graphic;
Response Time: 2ms;
Viewing Angle: TN+FILM;
Display Technology: TFT;
DOT-Matrix Graphic LCD Module Type: Row/Column-Driven;
LCD Drive Mode: Static Drive LCD Module;
Customized: Customized;
Product Name: Industrial Control Screen;
Keywords: LCD Display Screen;
Diagonal Size: 15.0;
Resolution.: 1024(RGB)X768, Xga 85ppi;
Active Area: 304.128(W)×228.096(H) mm;
Outline Size: 326.5(W)×253.5(H) ×10.1(D) mm;
Brightness: 300 CD/M2 (Typ.);
Best View on: Symmetry;
Display Colors: 262K/16.2m 72% Ntscv;
Frequency: 60Hz;
Panel Weight: 950g (Max.);
Signal Interface: Lvds (1 CH, 6/8-Bit);
Input Voltage: 3.3V (Typ.);
Usage: Small-sized LCM;
Touch Screen Type: Capacitive;
Type: Color;
Response Time: 1ms;
Viewing Angle: IPS;
Display Technology: TFT;
LCD Drive Mode: Multiplex Drive LCD Module;
Customized: Customized;
Display Colors: 16.7m(8bit);
Resolution: 1920xrgbx1080;
Operating Temperature: -30~+80°C;
Storage Temperatur: -30~+80°C;
Usage: Small-sized LCM;
Digital LCD Module Type: Graphic LCD Module;
Touch Screen Type: Equippable;
Type: Color;
Response Time: 1ms;
Viewing Angle: IPS;
Contrastratio: 800;
Drive IC: St7789;
Resolution: 240rgbx240;
Operating Temperature: -20~+70 °C;
Touch Screen Type: Equippable;
Viewing Angle: 12 O'clock;
Drive IC: St7735p3;
Resolution: 128xrgbx160;