What is Weighing Transmitter Terminal Load Cell Controller Indicator Bst106-M10[Ck]
Price
Purchase Qty. Reference FOB Price
Sepcifications
  • After-sales Service Yes
  • Warranty 1 Year Quality Guarantee
  • Weighing 1-999999kg
  • Accuracy 0.1g
  • Display Type Touch-Screen
  • Display Digits 1-999999kg
  • Measure Method Automatic
  • Shell Material Plastic
  • Application Industrial
  • Certification CE
  • Customized Non-Customized
  • Transport Package 1PCS/Box, 18box/Carton
  • Specification 227*163*36mm
  • Trademark Supmeter
  • Origin China
  • Size 7" and 10"
  • Power Supply DC24V
  • Di 7
  • Do 18
  • Ao 4
  • COM&COM1 RS232
  • COM2 RS485
  • Product Name Check Weight Controller
Product Description
Learn More
Weighing Indicator Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 10 Pieces 2 Pieces 1 Piece 1 Piece
Quality Control
Product Certification CE CE OIML - -
Management System Certification Others - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
After-sales Service: Yes;
Weighing: 1-999999kg;
Accuracy: 0.1g;
Display Type: Touch-Screen;
Display Digits: 1-999999kg;
Measure Method: Automatic;
Shell Material: Plastic;
Application: Industrial;
Customized: Non-Customized;
Size: 7" and 10";
Power Supply: DC24V;
Di: 7;
Do: 18;
Ao: 4;
COM&COM1: RS232;
COM2: RS485;
Weighing: Adjustable;
Accuracy: Adjustable;
Display Type: LCD;
Display Digits: 6 digits;
Application: Industrial Scales, Special Scales;
Customized: Customized;
Division: 1/3000, 1/30000, 1/300000;
Material: Plastic;
Function: Weighing Scale;
After-sales Service: Available;
Warranty: One Year;
Weighing: Any Weight;
Accuracy: III;
Display Type: LCD;
Display Digits: 6 digits;
Shell Material: Durable Ejection Plastic;
Application: Weighing Systems;
Customized: Customized;
Interface: RS232;
Keys: 7;
Power Supply: 15V or 230VAC;
Protection: IP65;
Function: Tare Fixing;
Count Function: Available;
Possibility: Weight Repeator;
Shell Material: Stainless Steel;
Application: Commercial;
Weight Units: Kg, Lb, T, G, PCS.;
Display: 23mm;
Application: Commercial;
Display: 23mm;