NRF24L01P-R
  • Recommend for you
  • What is EC21VFA-512-STD EC21 Cellular LTE Transceiver Module 3.8V LCC
  • What is HYG009N04LS1C2 G009N04 N-Channel 40V 200A 75W Enhancement Mode mosfet
What is NRF24L01P-R RF Transceiver GFSK 3V IC
Sepcifications
  • Conductive Type Unipolar Integrated Circuit
  • Integration LSI
  • Technics Thick Film IC
  • Transport Package Box
  • Origin China
  • MFG. NORDIC
  • D/C 22+
  • Package QFN20
  • Quality Genuine New Original
  • shape Round
Product Description
Description NRF24L01P-R : IC RF TxRx Only General ISM > 1GHz 2.4GHz 20-VFQFN Exposed Pad Mfr. Part#: NRF24L01P-R Mfr.: NORDIC Datasheet: (e-mail or chat us for PDF file) ROHS Status: Quality: 100% Original Warranty: ONE YEAR Type TxRx Only RF Family/Standard General ISM > 1GHz ...
Learn More
NRF24L01P-R Comparison
Transaction Info
Min Order 500 Pieces 1 Piece 500 Pieces 500 Pieces 1,000 Pieces
Quality Control
Management System Certification Others - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model - ODM, OEM - - -
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays, one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays, one month
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
Integration: LSI;
Technics: Thick Film IC;
MFG.: NORDIC;
D/C: 22+;
Package: QFN20;
Quality: Genuine New Original;
shape: Round;
Conductive Type: Bipolar Integrated Circuit;
Integration: GSI;
Operating Temperature: 0℃ - 70℃;