What is Security X Ray Parcel Small Bags Scanning System and Security X Ray Machine SPX-5030C
Min. Order Reference FOB Price
1 Piece Negotiable
Sepcifications
  • Portable Non Portable
  • Form Flatbed
  • Application Security Check
  • Type Conveying X-ray Detector
  • Certification CE, ISO
  • Customized Non-Customized
  • Alarm Form Display Alarm
  • Transport Package Wooden Box
  • Specification Packing size: 182*88*138cm
  • Trademark SECU PLUS
  • Origin China
  • X Ray Parcel Scanner Software Multi-Function and Language
  • X Ray Baggage Scanner Color Any One
  • X Ray Machine Quality Stability and Relible
  • X Ray Generator Safety and Adjustable
  • X Ray Inspection Machine Installation Easy for You to Install
  • X Ray Bags Scanning Images High Clear and Tidy
  • X Ray Screening System Value The Most Competitive
  • X Ray Machine Weight 450kg
  • X Ray Inspection System Tunnel Size 503mm X 303mm
  • X Ray Machine Penetration 32mm Steel
Product Description
Learn More
X-ray Parcel Inspection Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 1 Piece 1 Piece 1 Set 5 Pieces
Quality Control
Product Certification CE, ISO CE, ISO CE, ISO CE, ISO ISO
Management System Certification - - - - -
Trade Capacity
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM - Own Brand, ODM, OEM Own Brand, ODM, OEM ODM, OEM
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays, one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays, one month
Product Attributes
Specification
Portable: Non Portable;
Form: Flatbed;
Application: Security Check;
Customized: Non-Customized;
Alarm Form: Display Alarm;
X Ray Machine Weight: 450kg;
Type: High Frequency Mammography Unit;
Product Name: High Frequency Mammography Unit;
LCD Screen: High-Definition and Colorful Display;
Key Word: Hospital Equipment Mammography System;
Operation: Multiple Function and Easy Operation;
Density Adjustment: 16 Density Steps;
Power Rating: 6kw;
C-Arm Vertical Movement: 580mm;
Sid: 650mm;
Frequency: 80kHz;
Warranty: 12 Months;
Lead Time: Within 7 Days;
After-sales Service: CE;
Warranty: CE;
Application: Industrial;
Type: Medical X Ray Machine;
Customized: Customized;
Alarm Form: Audible Alarm;
Portable: Portable;
Form: Portable;
Type: Portable X-ray Detector;
After-sale Service: Return and Replacement;
mAs: 3.25~103 mA;
Generator output: 5.0 kW;
mA range: 25~103 mA;
Output power: 5.0 kW;