  • Adk High Quality CNC Handwheel 25PPR 100PPR 6 Axis Manual Pulse Generator Mpg
  • What is Adk 1680 Mpg Incremental Abz 100PPR 25PPR 5V 12V 24V CNC Encoder
  • What is Adk Small Hand Wheel Manual Pulse Generator Factory Mpg 100/25PPR CNC Encoder
What is Adk CNC Handwheel 25PPR/100PPR 6 Axis Manual Pulse Generator Mpg
Sepcifications
  • After-sales Service Online
  • Warranty One Year
  • Frequency Range Online
  • Transport Package Normal Package
  • Specification 250g
  • Trademark idencoder
  • Origin China
  • Resolution 25/100
  • Output Way Incremental Encoder
  • IP Rate IP
  • Output Coder /Phase a B Z a-B-Z-
Product Description
Learn More
CNC Encoder Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 1 Set 1 Set 1 Set 1 Set
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Product Attributes
Specification
After-sales Service: Online;
Warranty: One Year;
Frequency Range: Online;
Resolution: 25/100;
IP Rate: IP;
After-sales Service: Phone Communication with Video Guidance;
Warranty: Three Years;
Frequency Range: 50Hz;
Type: Function Signal Generator;
Channel: 1;
Display: Digital;
Power Supply: Single-Phase AC 380V±10% or AC 380V±10%;
Frequency: 50Hz (45~63Hz);
Capacity: 5kVA to 100kVA+ (Determined by Maximum Output Capa;
Power Supply Method: Single-Phase Two-Wire/Single-Phase Four-Wire, with;
Output Current: Continuously Adjustable From 0 To6000A Rated Value;
Common Specifications: 500A/1ka/2ka/3ka/5ka/10ka, with a Maximum Capacity;
Output Voltage: Low Voltage, High Current (Open Circuit Voltage 0~;
Waveform: Standard Power Frequency Sine Wave;
Phase Number: Single-Phase/Triple-Phase;
Precision: 0.2 Grade/0.5 Grade;
Current Stability: +0.5% to +1%;
Regulation: Stepless Smooth Current Regulation, Constant Curre;
Schedule: Short (3 Min);
Cooling: Natural Air Cooling;
Structural Form: Integrated (Portable, ≤3ka) / Split-Type (Control;
Warranty: Three Years;
Frequency Range: 50/60Hz;
Display: Digital;
Power Supply: Single-Phase AC 220V±10% or AC 380V±10%;
Frequency: 50Hz (45~63Hz);
Power Supply Method: Single-Phase Two-Wire/Three-Phase Four-Wire, with;
Output Current: Continuously Adjustable From 0 To10A Rated Value;
Output Voltage: Low Voltage, High Curren: Open Circuit Voltage 0~20V, Commonly 3~10V;
Waveform: Standard Power Frequency Sine;
Regulation: Stepless Smooth Current Regu;
Schedule: Short (3 Min);
Cooling: Natural Air Cooling;
Tructural Form: Integrated (Portable, ≤3ka) / Split-Type (Control;
Frequency Range: 50Hz;
Channel: 1;
Frequency: 50Hz (45~63Hz);
Output Current: Continuously Adjustable From 0 To3000A Rated Value;
Frequency Range: 50/60Hz;
Frequency: 50Hz (45~63Hz);
Output Current: Continuously Adjustable From 0 To1000A Rated Value;