What is FST100-2010 High-Precision Outdoor RS458 4-20 ma Sound Measurement Noise Sensor
Sepcifications
  • Transport Package standard exporting package
  • Specification standard export packing
  • Trademark Firstrate
  • Origin Changsha China
  • Default range 30~120dB
  • Frequency Range 20Hz~12.5kHz
  • analog output Analog signal 4~20mA/0~5VDC/0~10VDC
  • digital output Digital signal RS485 output (Modbus protocol
  • High precision ±0.5 dB B, low precision 2%FS±1.5dB
  • Precision 3%FS
  • Electrical connections Direct lead
  • Working environment -20~+60C Degree, 10%~90%working humidity
Product Description
FST100-2010 Rs485 Modbus Noise Temp Sensor With Waterproof Case Product Description Product parameters Supply voltage 10~30VDC, 0~10V output limited to 24VDC Precision High precision: ±0.5dB Normal accuracy: 2%FS±0.5 dB (reference tone standard: 94 dB@1KHz) Measuring ...
Learn More
noise sensor Comparison
Transaction Info
Min Order 1 Piece 100 Pieces 100 Pieces 100 Pieces 100 Pieces
Annual Export Revenue - - - - -
Business Model Own Brand, ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM ODM, OEM
Average Lead Time Peak Season Lead Time: within 15 workdays
Off Season Lead Time: within 15 workdays
Peak Season Lead Time: within 15 workdays, one month
Off Season Lead Time: within 15 workdays, one month
Product Attributes
Specification
Default range: 30~120dB;
Frequency Range: 20Hz~12.5kHz;
Precision: 3%FS;